تبلیغات

ماجرای تیم ملی و کبوتر نامه بر

  به گزارش سرویس ورزشی "جام نیوز"، در روزهائی که لیگ فوتبال ما تعطیل شده است و خبری از تیم ملی ایران که در اردوی ارمنستان حضور دارند به گوش نمی رسد و چون روزگار کهن شده ایم که شاید کبوتر نامه بری از اردوی تیم ملی ایران خبر بیاورد  اخبار فوتبال ما این بار خوش و از جائی دیگر می آید. تیم نوجوانان ایران به جام جهانی صعود کرده است و  اگر بتواند از سد کره شمالی بگذرد پس از 8 سال بار دیگر به فینال رقابتهای  قهرمانی نوجوانان آسیا می رسد. آخرین بار تیم ملی نوجوانان ما با بازیکنانی چون پیام صادقیان و کاوه رضائی ... توانست به قهرمانی در آسیا برسد و قبل از آن هم در سال 2000 هم به مقام نایب قهرمانی این رقابتها رسیده بود و امید داریم که سنت هر 8 ساله یک فینال باز هم تکرار شود و تیم ملی نوجوانان ایران بار دیگر بتواند در فینال نوجوانان آسیا حضور داشته و علاوه بر سهمیه حضور در جام جهانی که تا به حال کسب کرده قهرمان آسیا شود.

کمی دور شویم  و به رقابتهای  چمپیونز لیگ بر گردیم جائی که در دوره جدید روستوف را خواهیم داشت. روستوف که با سعید عزت الهی و سردارآزمون به مصاف حریف هلندی خود در دور دوم خواهد رفت. عزت الهی و آزمون از ستاره های تیمهای سابق جوانان ایران هستند  در کنار این دو ما انصاری فرد را هم داریم که روزگاری او هم در رده های پایه تیمهای ملی ما بود همین طور که میلاد محمدی دیگر بازیکنی که در ادوی ارمنستان حضور ندارد چندی پیش در رقابتهای المپیک در رده تیم امید ما بازی می کرد. این بازیکنان به اردوی تیم ملی در ارمنستان نخواهند رفت زیرا در تیمهائی بازی می کنند که اجازه نمی دهند براحتی بازیکنانشان  به اردوهای کبوتر نامه گونه اضافه شوند زیرا در شرایطی هستند که اجازه اجرای قوانین من در آوردی فوتبالفارسی را نمی دهند. 

تیم ملی ما به احتمال فراوان از همه این بازیکنان رده های امید سالهای دور و نزدیک در برابر ازبکستان و کره جنوبی استفاده خواهد کرد زیرا  بازیکنان بین المللی نبایستی روی نیمکت بنشینند.

به تیم ملی نوجوانان بر می گردیم و چه آرزوهائی برای آنها داریم ؟ شاید آرزوی اولمان بر آورده شده است؛ حضور در جام جهانی نوجوانان. به دنبال آرزوی دوم هستیم قهرمانی در رقابتهای آسیائی با حضور ستارگانی که زیر نظر علیدوستی و چمنیان و بسیاری از مربیان زحمتکش کشور به این جایگاه رسیده اند  اما آرزوی سوم ما برای آنها بالا رفتن سهمیه جوانان و نوجوانان سالهای دور در تیم ملی بزرگسالان است. 

امروز دوست داشتیم ستارگان آخرین تیم نوجوان ایران که قهرمان آسیا هم شد در تیم ملی ایران باشند از پیام صاقیان و کاوه رضائی سخن می گوئیم آنها کجا هستند؟ پیام صادقیان که در ماشین سازی است  او بازیکنی است که اگر در پروسه صحیح روحی و روانی و آماده سازی قرار می گرفت شاید تیم ملی این گونه چرخهای تبدیل فاز تدافعی اش به تهاجمی دچار مشکل نبود عدم  خلاقیت درد بزرگ تیم ملی امروز ما است و جای بازیکنانی چون پیام صادقیان و محسن مسلمان در تیم ملی امروز ما خالی است که یاد آوری گذشتگانی چون جباری و علی کریمی باشند کاوه رضائی هم بازیکنی بود که شاید امروز بجای این که  زیر پیکان انتقاد ها باشد در تیم ملی می توانست رقابتی تنگاتنگ با آزمون و طارمی و انصاری فرد داشته باشد  اما بی توجهی به تیمهای پایه ما باعث می شود که تعداد بازیکنانی چون عزت الهی و آزمون و انصاری فرد و میلاد محمدی و .... که می توانند به تیم ملی ما کمک کنند کمتر شود و متاسفانه تعداد پیام صادقیان و کاوه رضائی ها بیش ز پیشتر شود. 

قدر نوجوانان و بعد تیم جوانان خود را بدانیم تجربه والیبال و کشتی فرنگی و تکواندو و بسکتبال را در سالهای دور را به یاد آوریم و بدانبم چگونه می توانیم موفق باشیم. استعداد هایمان را به امان خدا رهایشان نکنیم .

نامه

110

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز