تبلیغات

تجربه چند روز زندگی در سردترین روستای جهان+تصاویر

ما در مورد روستای Oymyakon صحبت می کنیم...

سردترین روستای جهان

آیا فکر می کنید که این زمستان بصورت غیرقابل تحملی سرد باشد و چندین سانتی متر برف و یخ مشکلات زیادی را در عملکرد ترافیکی ایجاد نماید؟ اگر اینگونه است شما تا به حال در سردترین مکان دنیا نبوده اید. ما در مورد روستای Oymyakon صحبت می کنیم. در شمال سیبری زمستان تقریبا تمام طول سال باقی می ماند، برف زیر پا جیر جیر صدا می دهد و با وجود اینکه شب های قطبی یخی و سرد هستند، اما ساکنان این مکان ها به چنین آب و هوایی عادت کرده اند.

سردترین روستای جهان

از آنجا که فصل کاشت و پرورش هر نوع میوه و سبزیجاتی بسیار کوتاه است، مردم این روستا بیشتر از ماهی، گوشت گوزن های شمالی یا اسب و شیر حیوانات تغذیه می کنند.

سردترین روستای جهان

Oymyakon در روسیه سردترین روستای جهان است. اینجا جایی است که در سال 1993 رکورد کمترین دما 67.7- درجه ی سلسیوس ثبت شده است. در اینجا متوسط دما در ژانویه حدود 50- درجه است و تنها مسیری که توسط آن می توانید به این روستا برسید نیز دائما زیر بارش برف قرار دارد.

سردترین روستای جهان

 روستای Oymyakon در دره ای قرار گرفته و با کوه ها احاطه شده است. این مسئله نیز نقطه ی مثبتی برای ساکنان این روستا به شمار می رود چرا که موقعیت قرارگیری کوه ها از پایین تر آمدن دما و نفوذ بیشتر باد به اینجا جلوگیری می کند. با وجود آنچه گفته شد زندگی در این روستا اصلا ساده و آسان نیست و با چالش های زیادی رو در رو است.

 سردترین روستای جهان


در Oymyakon شما نمی توانید به هیچ گونه شبکه ی تلفن همراه متصل شوید و حتی اگر پذیرشی وجود داشته باشد، باتری گوشی ها در این هوای سرد دوام نمی آورند. اگر شما ماشین خود را در گاراژ مجهز به سیستم گرمایی قرار ندهید، مجبور می شوید تمام روز آن را روشن بگذارید! این روستا تنها یک فروشگاه دارد که احتیاجات غذایی و سایر ساکنان را بر آورده می سازد.

سردترین روستای جهان

لست سکند

اخبار مرتبط:

عکس: ساکت ترین روستای دنیا

روستای مخوفی که در آن مردگان زندگی می کنند +تصاویر

توقف زمان در مرموز و عجیب ترین روستای ایران !

روستای عجیبی در ایران که هیچ کسی زن های روستا را ندیده !

روستای شگفت انگیز هابیت ها در دنیای واقعی +تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز