تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

پروانه عادی شکار پرندگان آبزی در لرستان صادر نمی‌شود

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در سال جاری پروانه عادی شکار پرندگان آبزی در استان نخواهد شد.

نبی‎الله قائدرحمتی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر محل‎های تجمع این گونه پرندگان(آبزی) در مناطق تحت مدیریت و شکار و صید ممنوع و زیستگاه‎های حساس استان واقع شده، شکار و صید آنها در استان ممنوع است.

وی اضافه کرد: در همین راستا تمهیدات لازم در زیستگاه‎های مذکور جهت حمایت و حفاظت و جلوگیری از هر گونه تهدید احتمالی به کار گرفته شده است و با متخلفین طبق قانون به شدت برخورد می‎شود.

قائدرحمتی در خصوص صدور پروانه شکار پرندگان خشکی‎زی در استان، بیان کرد: در لرستان صرفا پروانه شکار کبک، تیهو و بلدرچین به علاوه پروانه شکار کبوتر چاهی، کبوتر کوهپایه و کبوتر جنگلی به صورت جداگانه و با رعایت کلیه محدودیت‎های زمانی و مکانی و... تا 15 دی‌ماه در مناطق آزاد استان صادر می‎شود.

معاون فنی اداره کل محیط زیست لرستان تصریح کرد: شکار در مناطق چهارگانه(اثر طبیعی­ملی غار ماهی کور، پناهگاه‎های ­حیات وحش ازنا، سمندر لرستانی 1 و مناطق حفاظت شده  اشترانکوه و سفیدکوه خرم آباد)، مناطق شکار ممنوع(قالیکوه الیگودرز، هشتاد پهلو، گرین الشتر، چهارشاخ نور آباد، تالاب‎های پلدختر) و زیستگاه‎های حساس استان(تنوردر دورود، بیشه دالان بروجرد و زیستگاه‎های سمندر لرستانی2"شادابکوه") ممنوع بوده و دریافت کنندگان پروانه، صرفا مجاز به شکار در مناطق آزاد طبق ضوابط مربوطه هستند.

وی افزود: هر شکارچی فقط مجاز به دریافت پروانه در یکی از استان‎ها است و دارنده یک نوع پروانه خاص شکار از یک استان نمی‎تواند همان پروانه را از  استان دیگری دریافت کند.

قائدرحمتی در مورد اینکه حداقل ۵۰ درصد از پروانه‎های صادره به شکارچیان بومی اختصاص دارد، گفت: جوامع محلی محروم که وابستگی معیشتی به شکار دارند؛ در اولویت دریافت پروانه شکار قرار دارند.

معاون محیط زیست لرستان یادآور شد: حیات وحش استان در سال‌های اخیر به دلایل گوناگون از جمله خشکسالی‎های مداوم و پی در پی بسیار آسیب‎پذیر بوده و از این لحاظ بسیار شکننده است، لذا انتظار داریم که شکارچیان مجاز کلیه ضوابط اعلامی را رعایت و در صورت مشاهده متخلفین با مامورین محیط زیست نهایت همکاری را داشته باشند و هر گونه تخلف محیط زیستی را از طریق سامانه رایگان 1540 اطلاع دهند.

وی در ادامه گفت: جریمه‎های و ضرر و زیان ناشی از شکار و صید حیات وحش از جمله پرندگان چندین برابر شده است و در صورتی‎که فردی به صورت غیر مجاز پرنده‎ای را شکار و یا زنده گیری کند و تخلف وی ثابت شود، ضمن معرفی به مراجع قضایی تا چندین میلیون ریال جریمه  می‎شود.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز