تبلیغات

تجمیع واحدهای علمی کاربردی خراسان‌شمالی دشوار است

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌شمالی گفت: با توجه به وجود مراکز علمی کاربردی دولتی، خصوصی و عمومی در استان، تجمیع این واحدها به‌راحتی امکان‌پذیر نیست.

امین جودت در گفتت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اساسنامه‌های مراکز علمی کاربردی به تناسب شرایط و ماموریت‌های مورد نظر با یکدیگر تفاوت دارد، بنابراین تجمیع این واحدها به علت کمبود دانشجو به‌راحتی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای علمی کاربردی متناسب با نیاز استان و بر اساس ماموریت مشخص شده اقدام به جذب دانشجو می‌کنند و اگر برای هر یک از واحدها به این نتیجه برسیم که نیاز استان در رشته‌های موجود رفع شده است، ممکن است دیگر فعالیت آن رشته ادامه پیدا نکند.

وی با اشاره به فعالیت 12 مرکز علمی کاربردی در استان، عنوان کرد: سیاست بر این است که به منظور جلوگیری از موازی‌کاری تا زمانی که نیازی به ایجاد مرکز جدیدی در استان احساس نشود، مجوز جدیدی صادر نشود.

جودت در خصوص رشته‌های موجود در واحدها و استقبال کم دانشجویان، یادآورشد: رشته‌ها در مراکز بر اساس نیازسنجی ارگان‌ها ایجاد می‌شود و شاید در یک رشته پنج نفر ثبت نام کنند، اما به دلیل ضرورت آن دوره برای افراد برگزار شود. 

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز