تبلیغات

قیمت خرید گندم متناسب با تورم نیست/ دولت تجدیدنظر کند

رییس بنیاد توانمندسازی گندمکاران خوزستان:

قیمت خرید گندم متناسب با تورم نیست/ دولت تجدیدنظر کند

» سرویس: استان ها - خوزستان

رییس بنیاد توانمندسازی گندمکاران خوزستان با اشاره به اعلام نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی پیش رو، گفت: این قیمت متناسب با تورم و افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی نیست.

سیدمحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: قیمت اعلام‌شده از سوی دولت برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی در سال جاری 1270 تومان است که اصلا متناسب با افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و تورم نیست و سود اقتصادی مناسبی را برای کشاورزان در پی نخواهد داشت.

وی افزود: انتظار داریم دولت در این قیمت تجدیدنظر و قیمت خرید تضمینی گندم را متناسب با هزینه‌های سال جاری اعلام کند؛ در غیر این‌صورت کشاورزان چاره‌ای جز دست کشیدن از کشت و زرع گندم ندارند و رغبتی برای کشت این محصول هم نخواهند داشت.

هاشمی، بخش کشاورزی را یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و تصریح کرد: کشاورزان انتظار دارند متولیان به شکل عملی از کشاورزان حمایت کنند و قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهند چرا که قیمت اعلام شده در تضاد با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

رییس بنیاد توانمندسازی گندمکاران خوزستان قیمت منطقی برای خرید گندم در سال جاری را حدود 1400 تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد دولت در اسرع وقت در قیمت اعلام‌شده تجدیدنظر کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز