تبلیغات

45 هکتار از مراتع و مناطق حفاظت شده پاوه در آتش سوخت

پرویز ایده پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این حادثه 15 اصله درخت گردوی کهنسال بین 15 تا 80 سال روستای 'بیدرواز' نوسود نیز دچار آتش سوزی شد.
وی گفت: ساعت 17 روز چهارشنبه پس از دریافت گزارشی مبنی بر آتش سوزی در مراتع و باغات روستای بیدرواز نوسود، ستاد بحران پاوه تشکیل و نسبت به ارایه راهکارهای عملی برای مقابله با این وضعیت اقدام شد.
وی اظهار کرد: ستاد بحران به اتفاق همه اعضا عازم روستای بیدرواز شدیم و از نزدیک موضوع را رصد کرده و با اعزام تیمهای امدادی آتش نشانی، فوریت های پزشکی، هلال احمر و نیروهای مردمی سرانجام آتش سوزی امروز مهار شد.
رییس ستاد بحران پاوه افزود: به دلیل وزش شدید باد که موجب خساراتی به خودروهای اعضای ستاد بحران هم شد، مهار آتش تقریبا غیرممکن شده بود تا جایی که چشمه های محل به دلیل برودت هوا یخ زده و امکان استفاده از آب آنها مقدور نبود.
فرماندار پاوه همچنین گفت: وزش باد علاوه بر شعله ور کردن آتش باغات و مراتع موجب قطع برق و خطوط ارتباطی تلفن بخش نوسود نیز شد.
ایده پور گفت: با تلاش کارگران اداره برق پاوه، مشکل برق شهر نوسود و روستاهای آن به جزء روستای هانی گرمله هم اکنون رفع شده است.
فرماندار پاوه اضافه کرد: پنج کیلومتر از راه های ارتباطی بخش نوسود هم دچار خسارت شده و 80 تابلو علایم رانندگی نیز واژگون شده است.
شهرستان پاوه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
7448/8066 خبرنگار:محمد هادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز