تبلیغات

رئیس‌جمهور فیلیپین: بای بای آمریکا؛ به پول شما نیاز نداریم

رئیس‌جمهور فیلیپین: بای بای آمریکا؛ به پول شما نیاز نداریم

به گزارش «اسکای‌نیوز»، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین عنوان داشته است که ایالات متحده باید برای لغو توافقی نظامی‌ای، که به آن اجازه استقرار نیرو و برگزاری رزمایش در فیلیپین را می‌دهد، آماده شود.

براین اساس، دوترته، روز جمعه طی کنفرانسی خبری پس از بازگشت از سفرهای خود به کامبوج و سنگاپور، گفت: «به شما نیازی نداریم... برای رفتن از فیلیپین آماده شوید. برای لغو حتمی این توافق آماده شوید.»

رئیس‌جمهوری فیلیپین افزود: «بای بای آمریکا... بر روی پروتکل‌هایی کار کنید که بالاخره شما را از فیلیپین بیرون خواهد کرد.»

وی متذکر شد که تصمیم خود در این‌باره را «به زودی» و پس از بازنگری در توافق نظامی، صادر خواهد کرد.

دوترته، همچنین گفت: «ما به پول شما نیازی نداریم. چین اعلام کرده است که حمایت مالی بزرگی از ما انجام خواهد داد ... سیاست در جوب شرق آسیا تغییر می‌کند.»

رئیس‌جمهوری فیلیپین در عین حال خاطرنشان کرد که روابط مانیل و واشنگتن در دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا، بهتر خواهد شد.

دوترته در خطاب به ترامپ گفت: «از صحبت‌های شما خوشم می‌آید.... آقای رئیس‌جمهور! صحبتهای ما کاملا به هم شبیه است. ما شبیه یکدیگریم... کبوتر با کبوتر، باز با باز.»

از زمانی‌که کاخ سفید از رئیس‌جمهوری فیلیپین به دلیل کشتار بدون محاکمه قاچاقچیان مواد مخدر در فیلیپین انتقاد می‌کند، دوترته حملات خود را بر دولت کنونی آمریکا متمرکز کرده است.

بر اساس اعلام پلیس فیلیپین، طی 7 ماهی که از ریاست‌جمهوری دوترته گذشته‌است، بیش از 3500 نفر در ارتباط با قاچاق مواد مخدر کشته شده‌اند.

5252

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز