تبلیغات

رئیس جمهوری فیلیپین: بای بای آمریکا!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، با این حال «رودریگو دوترته» به بهبود روابط واشنگتن و مانیل در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ خوشبین بود. وی خطاب به ترامپ گفت: «از بیان شما خوشم می آید آقای رئیس جمهور! مثل هم هستیم. کبوتر با کبوتر باز با باز!»

دوترته که از سفر کامبوج و سنگاپور بازگشته بود در مورد انتقادهای دولت فعلی آمریکا از قتل خودسرانه قاچاقچیان مواد مخدر گفت: «ما به شما نیازی نداریم. خودتان را برای ترک فیلیپین آماده کنید.» وی به آمریکا هشدار داد تا آماده فسخ قرارداد حضور نیروهای نظامی خود در فیلیپین باشد.

این قرارداد در سال 1998 به تصویب دو کشور رسید و به موجب آن حضور هزاران نیروی نظامی آمریکا در فیلیپین که در شهرهای مختلف این کشور تمرین های نظامی انجام داده و کمک های بشر دوستانه ارائه می دهند، قانونی شد.

رئیس جمهوری فیلیپین همچنین وعده داد که به زودی یکی دیگر از قراردادهای نظامی آمریکا و فیلیپین را بازبینی کند. وی از آمریکائیها خواست تا به فکر فراهم ساختن مقدمات خروج خود از فیلیپین باشند.

وی با انتقاد از تصمیم اخیر آمریکا که به بهانه نقض حقوق بشر در فیلیپین از پرداخت کمک های مالی به آن کشور سر باز زد گفت: «ما به این پول نیازی نداریم. چین گفته که کلی پول به ما می دهد. اوضاع سیاسی منطقه آسیای جنوب شرقی در حال تغییر است.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز