تبلیغات

فرستاده هسته‌ای چین در کره جنوبی

به گزارش ایرنا، وی قرار است با مقام های کره جنوبی و همچنین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کند.
گفت وگو در باره مساله هسته ای شبه جزیره کره و همچنین اعلام دوباره موضع چین مبنی بر مخالفت با استقرار سامانه پیشرفته ضد موشکی «تاد» آمریکا در خاک کره جنوبی از اهم موضوعات مطروحه میان طرفین خواهد بود.
وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که مقام چینی با «کیم هوانگ کیون» همتای کره ای خود به طور مشروح در باره مساله هسته ای شبه جزیره کره گفت وگو می کند.
بیانیه می افزاید که با توجه به اینکه کره شمالی احتمالا برای ششمین آزمایش هسته ای آماده می شود، راه های مقابله با این تهدید از سوی دو طرف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
چین بتازگی از طرفین ذی ربط خواسته است تا بار دیگر مذاکرات هسته ای را از سر گیرند و برای پیشبرد این برنامه حالا فرستاده هسته ای خود را راهی کره جنوبی کرده است.
چین متحد سنتی و مهم کره شمالی در منطقه شرق آسیا است اما کره جنوبی همواره نسبت به برنامه اتمی کره شمالی و آزمایش‌های موشکی آن معترض بوده است.
مقام های ارشد هسته ای کره جنوبی و چین یک بار قبل از این و در تاریخ دسامبر سال گذشته میلادی در پکن در باره مساله هسته ای شبه جزیره کره گفت وگو کرده بودند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی نوشته است که بی تردید «وو داوی» بر موضع کشورش مبنی بر مخالفت با ورود سامانه «تاد» به شبه جزیره کره تاکید خواهد کرد.
آمریکا و کره جنوبی تابستان سال گذشته در باره استقرار این سامانه به توافق نهایی رسیدند و بخش هایی از تجهیزات آن نیز وارد خاک کره شده است.
فرستاده هسته ای چین همچنین قرار است با «مون جائه این» نامزد پیشرو انتخابات ریاست جمهوری از حزب مخالف دمکرات و «آهین چول سو» نامزد چپگرای حزب حاکم لیبرال کوریا دیدار و گفت وگو کند.
در شرایطی که «مون» به طور تلویحی مخالف استقرار تاد است، نامزد حزب حاکم گفته است به توافق آمریکا و کشورش در باره آرایش این سامانه احترام می گذارد.
«جوزف یون» فرستاده هسته ای آمریکا نیز ماه گذشته میلادی به کره جنوبی سفر و با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرده بود.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز