تبلیغات

انتقاد ديده‌بان حقوق بشر و عفو بين‌الملل از سركوبگري‌هاي عربستان

ديده‌بان حقوق بشر و عفو بين‌الملل از ادامه موج بازداشت‌ها و سركوبگري‌اي كه نظام آل‌سعود عليه مخالفان خود و فعالان حقوق در كشور در پيش گرفته است، انتقاد كردند.

اين دو سازمان روز چهارشنبه در بيانيه‌اي مطبوعاتي اعلام كردند پليس عربستان عصام كوشك را در شهر مكه و احمد المشيخص را در الدمام در شرق عربستان در هفته گذشته براي بازجويي‌ از آنها احضار كرد و تاكنون اين دو شخص آزاد نشده‌اند. به گزارش خبرگزاري رويترز، عفو بين‌الملل اعلام كرد: «كوشك در مورد پيام‌هايي كه در توئيتر پيرامون وضعيت حقوق بشر نوشته بود، مورد بازجويي قرار دارد و اتهام مطرح شده عليه المشيخص دفاع از بازداشت‌شدگان در مناطق واقع در شرق عربستان بود». لين مخلف، از عفو بين‌الملل نوشت: «ظلمي كه بي‌امان عليه مدافعان حقوق بشر صورت مي‌گيرد، موج وقيحانه‌اي است كه هدف از آن بازدارندگي اين مدافعان و جلوگيري از صحبت كردن آنها در مورد اوضاع حقوق بشر در عربستان است.» افشاي يك گزارش رسمي نشان مي‌دهد، انگليس در دهه ۸۰ ميلادي ۵۰۰ بمب خوشه‌اي به عربستان فروخته است كه ممكن است از آنها در جنگ كنوني عليه حوثي‌ها در يمن استفاده شده باشد. ‌اين درحالي است كه استفاده از اين مهمات در قوانين بين‌المللي ممنوع است.  

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز