تبلیغات

امنیت تلگرام با انتشار ابعاد جدیدی از همکاری دونالد ترامپ با روسیه زیر سوال رفت

انتشار گزارش جدیدی از رابطه طولانی مدت دونالد ترامپ با روس‌ها نشان از این دارد که سرویس امنیتی روسیه حتی تلگرام را نیز هک کرده است.

شب گذشته گزارشی تایید نشده منتسب به یکی از ماموران سرویس امنیتی بریتانیا توسط وب‌سایت BuzzFeed منتشر شد که نشان از رابطه‌ی عمیق دونالد ترامپ با روس‌ها دارد. براساس این گزارش، دونالد ترامپ و روسیه بیش از ۵ سال با یکدیگر رابطه داشته که این موضوع کمک امنیتی روس‌ها به ترامپ در افشای اطلاعات در رابطه با حزب دموکرات و هیلاری کلینتون را بیش از پیش تقویت می‌کند. اما نکته‌ای که توجه بسیاری در حوزه‌ی فناوری را جلب کرده، بخشی از گزارش است که امنیت سرویس تلگرام را زیر سوال برده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط منبع منتشر کننده‌ی این سند، تلگرام آنچنان که به نظر رسیده و توسط توسعه‌دهندگان آن ادعا می‌شود، امن نیست.

بخش سایبری سرویس امنیتی روسیه توجه ویژه‌ای به امکان ارسال پیام رمزنگاری شده‌ی تلگرام نشان داده و از این‌رو تمرکز خود را روی این سرویس افزایش داده است که این موضوع را می‌توان به دلیل استفاده از تلگرام توسط مخالفین سیاسی نظام کنونی حاکم خواند. به اعتقاد منبع مورد نظر، سرویس امنیتی روسیه موفق شده تا این سرویس ارتباطی را هک کند که از این‌رو نمی‌توان تلگرام را آنچنان که ادعا می‌شود، امن خواند.

این موضوع را باید اخطار مهمی برای کاربرانی خواند که از سرویس تلگرام استفاده می‌کنند. به گزارش ورج، تلگرام در واکنش به این موضوع روی این موضوع که گزارش تایید نشده، تاکید کرده است. تلگرام در این خصوص می‌گوید:

ما فکر می‌کنیم که این گزارش بی اعتبار و جعلی است. البته در صورتی که این گزارش صحیح باشد، احتمالا اشاره به اختلال شبکه‌ی SMS دارد که توسط سرویس امنیتی در آوریل ۲۰۱۶ یا موارد مشابه ایجاد شده است.

در ماه آوریل گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان از ارسال SMSهای جعلی برای ورود به حساب‌های کاربری تلگرام توسط ماموران سرویس امنیتی روسیه داشت. البته این خطر هنوز هم متوجه کاربرانی است که از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده نمی‌کنند.

البته احتمالات دیگری نیز وجود دارد که صحت گزارش منتشر شده را زیر سوال می‌برد، بطوریکه نتایج تحقیقات انجام شده توسط FBI در تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی شماری از موارد اشاره شده نظیر دیدار مایکل کوهن، وکیل دونالد ترامپ با ولادیمیر پوتین در پراگ را زیر سوال برده است. براساس اطلاعات ارائه شده کوهن در زمان احتمالی این دیدار در لس آنجلس به سر می برده است.

انتشار گزارش مورد نظر، انتقادات را در قبال سرویس امنیتی تلگرام و بکارگیری پروتکل مستقل امنیتی توسط این سرویس را افزایش داده است. بطوریکه نادیم کوبیسی، یکی از منتقدان تلگرام با انتشار توییتی اعلام کرده که قابلیت Forward Secrecy در تلگرام با انجام حمله به سرورهای این کمپانی از بین رفته و در نتیجه هیچ یک از طرفینی که متصور مکالمه امن هستند، از این موضوع اطلاع نخواهند داشت. تلگرام در واکنش به گفته‌های نادیم کوبیسی، اعلام کرده که روش پیشنهادی توسط وی غیرعملی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز