تبلیغات

عربستان سعودی ۳ شرط ژنرال راحیل را پذیرفت

«امجدشعیب» ژنرال بازنشسته ارتش پاکستان اظهار داشت که عربستان سعودی شرایط راحیل شریف برای فرماندهی این ائتلاف از جمله پذیرفتن ایران به عنوان عضو را قبول کرده است.

به گزارش «شیعه نیوز»، «امجد شعیب» ژنرال بازنشسته ارتش پاکستان در گفت‌وگو با یک شبکه خصوصی تلویزیونی این کشور، اعلام کرد که وزیر دفاع عربستان هر سه شرط ژنرال راحیل شریف رئیس ستاد سابق ارتش پاکستان در خصوص پذیرش فرماندهی ائتلاف را پذیرفته است.

ژنرال بازنشسته ارتش پاکستان دو روز قبل نیز اعلام کرده بوده که راحیل شریف برای پذیرش فرماندهی ائتلاف نظامی شروطی را تعیین کرده است.

وی اظهار داشت که عضویت ایران در ائتلاف به عنوان عضو ناظر، انتصاب راحیل شریف به فرماندهی کل ائتلاف نظامی عربستان و اعطای صلاحیت برای هماهنگی بین کشورهای اسلامی 3 شرط رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان برای قبول پُست فرماندهی ائتلاف نظامی بوده است.

از سوی دیگر، «رضا ربانی» رئیس سنای پاکستان خواستار توضیح از وزیر دفاع این کشور درباره ریاست ژنرال «راحیل شریف» بر ائتلاف نظامی عربستان شده بود.

وی همچنین اظهارات سخنگوی «نوازشریف» نخست وزیر پاکستان مبنی بر اینکه راحیل شریف، اقدام شخصی انجام داده که به دولت ارتباطی ندارد را رد کرد.

روز گذشته «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در واکنش به درخواست «رضاربانی» اعلام کرد که راحیل شریف رئیس ستاد سابق ارتش هیچ درخواستی برای کسب مجوز در ارتباط با فرماندهی ائتلاف عربستان به دولت ارائه نکرده است.

وی تصریح کرد در صورتیکه ژنرال راحیل شریف برای فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان درخواست کسب مجوز از دولت کند، با وی نیز براساس قانون معامله صورت خواهد گرفت.

اوایل هفته جاری رسانه‌های پاکستان تایید کردند که ژنرال راحیل شریف رئیس سابق ستاد ارتش این کشور فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان را پذیرفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز