تبلیغات

تقسیم ناعادلانه بودجه کشور در استان ها/ اعتبارات آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی، فاجعه است

ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 شناسه خبر: 1004779

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، گفت: این اعتبارات برای استانی که پایلوت اقتصاد مقاومتی است، مناسب نیست و استان آذربایجان شرقی باید بین ۵ استان اول در بودجه ریزی قرار می گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یوسف داوودی در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به کاهش ۱۸,۵ درصدی اعتبارات استان آذربایجان شرقی و افزایش ۱۳.۹ درصدی سهم استان از درآمدهای مالیاتی دولت، اظهار کرد: تقسیم بودجه کشور کاملاً ناعادلانه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی استان ها وضعیت عالی و برخی وضعیتی اسف بار دارند، تصریح کرد: بودجه ریزی باید بر اساس یکسری پارامترها و معیارهای مشخص صورت گیرد، ولی مشخص نیست آیا این پارامترها در این بودجه ریزی دخیل بوده اند یا خیر!

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اصولاً سازمان برنامه و بودجه کشور که با همکاری وزارت خانه ها، تقسیم و توزیع عادلانه بودجه کشور را برعهده دارند، باید قبل از طراحی لایحه بودجه امسال استان ها، به اختلافاتی که به صورت فاحش بوده، توجه اساسی می کردند.

وی اذعان داشت: این اعتبارات برای استانی که پایلوت اقتصاد مقاومتی است، مناسب نیست و استان آذربایجان شرقی باید بین ۵ استان اول در بودجه ریزی قرار می گرفت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل دو جلسه از این کمیسیون خبر داده و گفت: نقش مجلس برای عادلانه کردن این بودجه ریزی کلیدی است و نمایندگان نیز پیشنهاداتی دارند که ارائه خواهد شد و ما هم تمام تلاشمان را برای عدم اجحاف در حقوق استان ها به کار خواهیم برد.

داوودی در پایان خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق بودجه نسبت به نوع پارامترهای استفاده شده در این بودجه ریزی سوال کرده ام، امیدوارم مسوولان پاسخ مناسبی برای این سوالات داشته باشند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز