تبلیغات

لیبرمن اعمال فشار آمریکا برای تشکیل ائتلاف اسرائیلی- عربی را خواستار شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، اویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل از دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا خواست ائتلاف ضد تروریستی با مشارکت اسرائیل و کشورهای عربی که از آنها تحت عنوان «میانه رو» یاد کرد، تشکیل دهد.

خوشبینی لیبرمن به ستقبال کشورهای عربی از ائتلاف با اسرائیل

وی امروز در گفت وگو با روزنامه جروزالیم پست افزود: این ائتلاف مشابه ائتلافی خواهد بود که آمریکا پیش از جنگ خلیج فارس در سال 1991 تشکیل داد و این بار اسرائیل نیز در آن عضویت دارد.

لیبرمن احتمال داد کشورهای عربی که با اسرائیل روابط دیپلماتیک ندارند، با پیوستن به این ائتلاف موافق باشند.

لزوم فشار آمریکا بر عربها برای تشکیل ائتلاف با اسرائیل

وی گفت: کشورهای عربی میانه رو متوجه هستند که خطر واقعی نه یهودیان وصهیونیسم و یا اسرائیل بلکه گروههای رادیکال در جهان اسلام هستند از همین رو تحت فشار آمریکا به ائتلاف با ما ملحق خواهند شد و این ائتلاف می تواند علاوه بر مبارزه با تروریسم عامل اعتماد سازی بین اسرائیل و فلسطینی ها باشد.

این در حالی است که لیبرمن پیش از این عادی سازی روابط بین اسرائیل و کشورهای عربی را به منظور فراهم کردن مقدمات صلح با فلسطینی ها خواستار شده بود.

تناقض درخواست لیبرمن با ابتکار صلح عربی

این فراخوان لیبرمن با مضمون ابتکار صلح عربی مصوب سال 2002 تناقض دارد زیرا ابتکار مزبور مبتنی بر این است که پیش از عادی سازی روابط عرب ها با اسرائیل باید یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 تشکیل شود و مشکل آوارگان فلسطینی نیز حل و فصل شود.

درخواست لیبرمن در حالی مطرح شده است که برخی کشورهای عربی به رهبری عربستان روابط خود با اسرائیل را آشکار کرده اند که نمونه آن تبادل دیدارها بین دو طرف است و جدیدترین مورد آن سفر یک هیئت اسرائیلی به بحرین بود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز