تبلیغات

طالبان مسئول حمله تروریستی ولایت «قندهار» است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «رها»، محمد محین اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان که روز گذشته به منظور تحقیق در خصوص حمله تروریستی به مهمانخانه والی قندهار وارد این شهر شده، گفت: گروه طالبان مسئول این حمله تروریستی است.

حنیف اتمر در ادامه افزود: طالبان از بر عهده گرفتن مسئولیت حمله به مهمانخانه والی قندهار خودداری کرده است، زیرا می خواهد از منفورتر شدن چهره خود در میان کشورهای اسلامی نزدیک به دولت افغانستان جلوگیری کند.

وی در ادامه اعلام کرد: گروه طالبان در این حمله از مواد انفجاری جدیدی استفاده کرده است.

این گفته ها در حالی از سوی حنیف اتمر مطرح می شود که پیشتر ژنرال «عبدالرزاق» فرمانده پلیس ولایت قندهار گفته بود: سازمان اطلاعاتی پاکستان (آی اس آی) با همکاری شبکه تروریستی حقانی مسئول این حمله است.

ژنرال عبدالرزاق نیز در مهمانخانه والی قندهار حضور داشته اما آسیبی به وی نرسیده است.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه و ساعاتی پس از حملات مرگبار انتحاری در کابل، مهمانخانه والی قندهار در این ولایت نیز هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در آن ۱۱ نفر از جمله ۵ دیپلمات اماراتی کشته شدند.

اگر چه گروه طالبان مسئولیت حملات مرگبار انتحاری در شهر کابل را به عهده گرفت، اما دست داشتن در حمله به مهمانخانه والی قندهار را رد کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز