تبلیغات

بازخوانی خدمات دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در استان سمنان

استاندار سمنان با تجلیل از خدمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جای جای کشورمان به بازخوانی خدمات دولت سازندگی در استان سمنان پرداخت.

به گزارش ایسنا، محمدرضا خباز در تشريح خدمات دولتهای مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در استان سمنان اظهار کرد: مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در حالي سكان هدايت دولت سازندگي را بر عهده گرفت كه كشور به‌تازگي از جنگ تحميلي ۸ ساله رهايي پيدا كرده و آماده سازندگي بود و در اين برهه حساس سياسي و اقتصادي ،كشوربا مديريت عالي ايشان نه تنها خرابي‌هاي جنگ هشت ساله را ترميم کرد، بلكه امروزه نيز در هر پروژه مهم و يا اقدام موثري در كشور مي‌توانيم اراده، تاييد و يا نظري از آن سردار بزرگ سازندگي را مشاهده کنیم. 

وی افزود: تعداد بسياري طرح و پروژه كوچك و بزرگ در استان سمنان در آن زمان به اجرا و بهره‌برداري رسيد كه در اين ميان مي‌توان به ۱۶ طرح اساسي و استراتژيك در اين استان اشاره کرد.

استاندار سمنان بهسازي و تعريض محور مواصلاتي سمنان - فيروزكوه را يكي از اين طرح‌ها عنوان كرد و گفت: با اعتباري كه در دولت سازندگي به اين پروژه مهم اختصاص يافت استان سمنان در ابتدا به تهران و در نهايت به شمال كشور متصل شد و در حال حاضرنيز در تلاشيم تا اين جاده با همراهي دولتمردان تدبير و اميد از یک باند به دو باند ارتقا يابد تا ضمن ايجاد يك گذرگاه ايمن و مطمئن، نقشي اساسي در كاهش بار ترافيكي جاده هراز ايفا کنیم.

خباز ، ايجاد محور دامغان- اصفهان را از ديگر خدمات دولت سازندگي در اين استان برشمرد و تصریح کرد: اين محور در واقع راه را براي مسافراني كه از اصفهان به قصد زيارت مرقد ملكوتي امام رضا (ع) طي طريق مي‌کردند، كوتاه كرد.

این مقام ارشد اجرایی از تلاش دولت یازدهم برای تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: دولت دکتر روحانی در تكميل اين اقدام شايسته دولت سازندگي، در تلاش است که نسبت به ارتقاء اين محور تلاش کند تا به لطف خداوند تا پايان سال ۱۳۹۶ شاهد اتصال محور بندرعباس به بندر اميرآباد از اين طريق خواهيم بود كه بي ترديد اين اقدام بزرگ دسترسي آب‌هاي گرم خليج‌فارس به درياي خزر را ميسر خواهد کرد.

خباز در ادامه اظهار کرد: تا قبل از دولت سازندگي دانشگاهي در استان سمنان وجود نداشت، اما با تلاش مسئولان پر تلاش دولت سازندگي، ضمن ارتقاء مدارس عالي شاهرود و سمنان، اين استان صاحب دو دانشگاه شد كه اكنون هر دو در تراز علمي بسيار بالايي در سطح كشور قرار دارند و به بركت وجود اين دانشگاه‌ها و ديگر مراكز آموزش عالي كه طي سال‌هاي بعد در اين استان ايجاد شد‌، اكنون اين استان داراي رتبه اول كشور از نظر تعداد دانشجو به نسبت جمعيت است به نحوي كه به‌ازاي هر شش نفر، يك دانشجو در استان حضور دارد و بيش از ۵۰درصد آنان نيز در مقطع تحصيلات تكميلي مشغول تحصيل هستند.

استاندار سمنان احداث فرودگاه سمنان و شاهرود را نيز از ديگر دستاوردهاي دولت سازندگي در استان سمنان عنوان كرد و گفت: اگرچه فرودگاه سمنان به دليل نزديك بودن به تهران مورد استفاده قرار نگرفت اما این پروژه در زمان مديريت اجرايي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افتتاح شد و در دولت تدبير و اميد نيز با تكميل باند پرواز براي مشهد و عتبات عاليات آماده مي‌شود.

وي اضافه کرد: در ديگر فرودگاه استان سمنان كه در شهرستان شاهرود واقع شده، پروازهاي متعددي در طي چهار روز هفته صورت مي‌گيرد و تلاش داريم تا از دولت يازدهم مجوز مرز هوايي را اخذ کرده تا بتوانيم پرواز خارجي و صادرات كالا را نيز از طریق اين فرودگاه انجام دهیم.

استاندار سمنان، احداث شهرك‌هاي صنعتي استان به دست رئيس‌جمهور وقت دولت سازندگي را يادآور شد و تصريح كرد: امروز ۱۸شهرك و منطقه صنعتي و سه منطقه اقتصادي، تجاري و صنعتي در استان فعال است.

وی با بیان اینکه به‌دنبال خدمات‌رساني دولت به مردم، هم‌اينك با اتصال تمامي مناطق شهري و روستايي شهرستان سمنان به شبكه گازي كشور اين شهرستان به‌عنوان شهرستان سبز كشور مطرح است گفت: در دولت سازندگي مرحوم هاشمي رفسنجاني ، گازرساني به شهرستان‌هاي اصلي استان در شرايطي به انجام رسيد كه در آن زمان، استان سمنان از مقدار گاز كمتري به نسبت كشور بهره‌مند بود.

خباز یادآوری کرد: خوشبختانه در دولت دكتر روحاني نيز اين تلاش‌ها به نتيجه نشست و بزودي با تكميل پروژه گاز رساني به تمامي شهرستان‌ها و روستاهاي استان  شاهد تبديل استان سمنان به استان سبز كشور خواهيم بود.

وی با بيان اينكه كلنگ‌زني طرح انتقال آب از چشمه روزيه به سمنان و با توجه به خشك‌سالي و كم‌آبي منطقه سمنان در زمان دولت سازندگي انجام شد، تصریح کرد: اين طرح باعث شد بخش عمده‌اي از مشكل بي‌آبي  سمنان در آن زمان مرتفع شود.

وي با بيان اينكه در حال نيز در تلاشيم تا با اختصاص اعتبار به دو سد روزيه و فينسك ، معضلات كم آبي اين خطه را به حداقل برسانيم گفت: سدي در شمال شهرستان شاهرود براي آب شرب اين شهرستان طراحي و آبگيري شده است و براي انتقال آب از سد كالپوش ميامي نيز اعتبارات لازم تخصيص‌يافته است.

استاندار سمنان تصريح كرد: بهره‌برداري طرح آبرساني از دشت چلين به سرخه در زمان دولت سازندگي و اجراي طرح جداسازي آب شيرين و آب مصرفي در اين شهرستان تا پايان دوره اول دولت تدبير و اميد نيز در نوع خود افتخار آفرين بوده که همگی در دوران ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی انجام شده است.

خباز بهسازي و مرمت روستاهاي استان سمنان در زمان دولت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني (ره) را از ديگر دستاوردهاي دوران سازندگي دانست و افزود: آن دولت همه تلاش خود را به كار برد تا روستاها از ركود خارج شود و 8.5 درصد از اعتبار استاني را به بهسازي آن‌ها اختصاص داد تا روستائيان هم طعم رفاه و آسايش را بچشند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با بيان اينكه عمليات آب‌رساني و انتقال برق، گاز و تلفن به روستاهاي استان سمنان از ديگر اقدامات نظام جمهوري اسلامي در آن دوران بوده است، گفت: در آذر ماه گذشته نيز مجتمع آب‌رساني شهداي گمنام شاهرود افتتاح و بيش از ۲۳روستاي منطقه شرق استان از آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

استاندار سمنان از افتتاح نيروگاه فتودلتا در منطقه سركوير دامغان در دولت سازندگي در استان سمنان یاد کرد و افزود: اين نيروگاه زمينه موفقيت و روشنايي را در منطقه بوجود آورد و دغدغه‌هاي مردم را به حداقل رساند. 

خباز كلنگ زني شركت سيمان شاهرود را نيز يكي ديگر از دستاوردهاي موفق دولت سازندگي برشمرد و افزود: دو كارخانه سيمان جديد نيز در حال طراحي است كه اميدواريم به‌زودي افتتاح شوند.

وی بهره‌برداري از شركت فرو سيليس ايران در سمنان كه يكي از شركت‌هاي بزرگ كشور محسوب مي‌شود را از ديگر طرح‌هاي دولت سازندگي در استان سمنان برشمرد و تصريح كرد: در دولت تدبير و اميد زمينه توسعه اين كارخانه فراهم‌شده است و اميدواريم با توسعه آن بتوانيم اشتغال‌زايي بيشتري را براي جوانان استان فراهم شود.

استاندار سمنان با بيان دستاوردهاي فرهنگي دولت سازندگي مرحوم هاشمي رفسنجاني (ره) اظهار كرد: حسن خلق، تدبير، اراده قوي و استقامت در برابر مشكلات و تبعيت از مقام معظم رهبري از خصوصيات بارز آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و اقدامات فرهنگي دولت سازندگي و سردار بزرگ سازندگي كشورمان بود.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز