تبلیغات

استقبال از پادشاه عربستان با موزیک معروف روسی در ترکیه

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، سفر پادشاه عربستان سعودی به ترکیه دارای حواشی جالبی بود که از آن جمله می توان به اهدای مدال افتخار از سوی اردوغان به پادشاه سعودی و نیز شرط تیم همراه وی برای استقبال با 500 مرسدس بنز اشاره کرد.

اما یکی از مواردی که کمتر به آن اشاره شده اما از دید کارشناسان مخفی نمانده است استفاده گروه موزیک ترکیه از آهنگهای روسی در مراسم استقبال است.

در عرف دیدارهای بین المللی که طریقه راه رفتن، دست دادن، استقبال کردن و حتی نگاه کردن معنا و مفهوم خاصی دارد؛ نواختن یکی از آهنگهای معروف کشوری دیگر، جلوه بسیار بدی دارد. آن هم کشوری که در حالت نیمه تخاصم به سر می برد.

سایت خبری اسپوتنیک روسیه با انتشار بخش هایی از مراسم استقبال از ملک سلمان در ترکیه، آهنگ گروه تشریفات این کشور را پخش کرده و بلافاصله بعد از آن کلیپی از این آهنگ معروف روسی را منتشر ساخت.

نام این آهنگ به روسی "Toska po rodine" به معنای "اشتیاق برای خانه" است که نگارش آن به چند موسیقی دان روسی نسبت داده می شود و مربوط به سالهای قبل از انقلاب کمونیستی بوده و اولین بار در سال 1905 در سن پترزبورگ ضبط شده است.

786


 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز