تبلیغات

باران آرامش مشهد را بر هم ریخت/توفان ۱۰۰ حادثه بر جای گذاشت

به گزارش خبرنگار مهر، بارش های سیل آسای عصر پنجشنبه در مشهد که تا پاسی از شب ادامه داشت موجب آبگرفتکی بسیاری از معابر و اختلال در تردد وسایل نقلیه در این شهر و آبگرفتگی بیش از دو هزار واحد صنفی و مسکونی شد.

وقوع بارندگی و آبگرفتگی معابر شهری که با سقوط بسیاری از درختان و داربست های ساختمانی در سطح شهر مشهد همراه بود تمامی ایستگاه های آتش نشانی این شهر را شب گذشته به حالت آماده باش درآورد.

وقوع 100 حادثه در شطح شهر

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با بیان اینکه تغییرات جوی و وزش باد شدید ۱۰۰ حادثه در شب گذشته در این شهر رقم زد به مهر گفت: توفان شب گذشته و تغییر ناگهانی آب و هوا تمامی ۴۵ ایستگاه آتش‌نشانی را به حالت آماده باش کامل در آورد.

آتشپاد دوم جعفری گفت: از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر پنجشنبه تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ماموران این سازمان برای ۱۰۰ مورد حادثه آب گرفتگی، سقوط درخت بر روی خودرو نجات سرنشینان خودرو و در محاصره سیل و همچنین سقوط داربست به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: در حوادث شب گذشته تعداد ۷۵ واحد منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شد که تعداد ۴۱ مورد مربوط به منطقه آزادشهر بود.

وی افزود: همچنین شب گذشته تعداد ۱۵ معبر اصلی از جمله میدان استقلال و میدان امام حسین(ع) دچار آبگرفتگی شد که با استفاده از موتور پمپ نسبت به تخلیه آب در این مناطق اقدام شد.

وی همچنین محبوس شدن خودرو با سرنشین به تعداد سه مورد، سقوط درخت روی خورو به تعداد چهار مورد و همچنین سقوط درخت بر روی دیوار و اشیای معلق از ساختمان ها را به تعداد دو مورد بیان کرد و گفت: شب گذشته تعداد دو هزار و ۲۰۹ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ مبنی بر آب افتادگی در منازل و واحد های صنفی گزارش شد.

وی با بیان اینکه شب گذشته بسیاری از معابر، میادین، منازل مسكونی و مغازه های سطح شهر دچار آبگرفتگی سدند افزود: بیشترین آبگرفتگی در خیابان های امامت، جلال آل احمد، امام حسین (ع)، استقلال، اسماعیل آباد، ایثارگران، حر عاملی و سید رضی مشهد رخ داد.

وی افزود: در همین راستا ماموران سازمان آتش نشانی مشهد نسبت به انجام عملیات مربوطه و تخلیه آب از منازل و رفع خطر از حوادث احتمالی بر اثر وزش باد اقدام کردند.

 

 

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز