تبلیغات

وضعیت رتبه‌بندی و افزایش حقوق سرایداران مدارس

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طرح رتبه‌بندی از مهر سال 94 برای معلمان با بیش از 6 سال سابقه کار اجرا شد و براین اساس درصدی به حقوق معلمان مشمول این طرح اضافه شد.

طرح رتبه‌بندی نیروهای اداری و سرایداران مدارس را شامل نمی‌شود و همین موضوع منجر به اعتراض جمعی از نیروهای خدماتی آموزش و پرورش شده است.

جمعی از سرایداران مدارس طی تماس با خبرگزاری تسنیم اعلام کردند: ما سرایداران مدارس مشمول طرح رتبه‌بندی قرار نگرفته‌ایم، آیا همکاران خدمتگزار مدارس فرهنگی نیستند؟ در سه سال گذشته تا کنون از هیچ گونه افزایش حقوقی که از طرف وزارت آموزش‌ و پرورش شامل حال معلمان شده است، بهره نبرده‌‌ایم. گفتند رتبه‌بندی شامل افرادی می‌شود که سرکلاس درس حاضرند اما ما اولین نفر وارد محیط مدرسه می‌شویم و به جای کلاس درس در آبدارخانه، سالن و حیاط مدرسه حضور داریم.

سرایداران مدارس این پرسش را مطرح کردند:‌ آیا افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان اداری که از فروردین 95 اجرایی شد، مشمول حال سرایداران مدارس نیز می‌شود؟

موضوع افزایش حقوق نیروهای خدماتی مدارس را از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جویا شدیم.

پاسخ این معاونت به خبرگزاری تسنیم بدین شرح است:‌ با توجه به مصوبه هیئت وزیران و مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از ابتدای سال 95 فقط متصدیان 15 عنوان شغل تخصصی، فوق‌العاده ویژه بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری را دریافت می‌کنند و برای سایر افرادی طرحی تهیه شده است تا آنها نیز مشمول افزایش حقوق شوند که جلسات تخصصی در این رابطه در حال برگزاری است تا به نتیجه مدنظر برسیم.

عناوین شغل‌هایی که مشمول فوق‌العاده ویژه بند 10 ماده 68 می‌شوند، عبارتند از:‌ کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی، کارشناس برنامه ریزی امور تربیتی، کارشناس آموزش فنی‌ و حرفه‌ای، کارشناس بررسی اسناد و مدارک، کارشناس امور فوق‌برنامه، کارشناس امور آموزشی، کارشناس حقوق، کارشناس روابط بین‌الملل، کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس برنامه‌ریزی، حسابدار، مسئول گزینش، مأمور حراست، کارشناس امور پژوهشی و کارشناس امور اداری.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز