تبلیغات

آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان از نیمه اول اردیبهشت

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان از نیمه اول اردیبهشت

» سرویس: اجتماعي - آموزش و پرورش

معاون وزیر آموزش و پرورش از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

مجید قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری ایسنا، در این باره اظهار کرد: نوبت‌دهی پایگاه‌های سنجش به خانواده‌ها الکترونیکی خواهد بود و خانواده‌ها پس از حضور در پایگاه طبق نوبت تعیین شده و انجام سنجش، تاییدیه‌ای را دریافت و به مدرسه محل ثبت نام فرزندشان ارائه می‌کنند.

وی افزود: 900 پایگاه سنجش سراسر کشور مجری این طرح هستند و حدود 2میلیون نوآموز بدو ورود را تحت غربالگری قرار می‌دهند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی همچنین از ورود کودکان پنج سال تمام به طرح سنجش خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته معمولا طرح سنجش سلامت برای کودکان شش سال تمام اجرا می‌شد اما امسال کودکان پنج سال تمام نیز وارد طرح سنجش خواهند شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم نیمی از والدین کودکان پنج سال تمام فرزندان خود را برای سنجش به مراکز بیاورند. این اقدام کمک می‌کند تا بتوانیم یک سال زودتر مداخلات درمانی و روانی را برای کودکان دچار مشکل انجام دهیم و به عنوان مثال اگر نیاز به سمعک و ... دارند آن را تامین کنیم یا کودکان دچار اختلالات رفتاری و روانی را به مراکز مشاوره ارجاع دهیم.

قدمی اضافه کرد: البته هنوز مذاکرات با وزارت بهداشت در حال انجام است و پس از نهایی شدن آن، جزئیات طرح سنجش به صورت کامل اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز