تبلیغات

برگزاری جلسات مستمر شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه 95

نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوق‌دان شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصویب لایحه بودجه 95 در جلسه علنی صبح امروز مجلس، گفت: مصوبه مجلس مبنی بر تصویب لایحه بودجه هنوز به شورای نگهبان ارسال نشده است.

وی درباره سازوکار بررسی لایحه بودجه سال 95 در شورای نگهبان، افزود: به محض ارسال مصوبه مجلس درباره بودجه امسال، شورای نگهبان این مصوبه را در اولین جلسه بررسی می‌کند. اگر امروز این مصوبه به شورا ارسال شود احتمالا فردا در دستور کار جلسه شورای نگهبان قرار خواهد گرفت.

ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که آیا تبصره‌های مصوبه مجلس در لایحه بودجه 95 تاکنون به شورای نگهبان ارسال شده یا خیر؟ اظهار داشت: مصوبات مجلس درباره بودجه هنوز به شورای نگهبان ارسال نشده و آن را به صورت کلی به شورای نگهبان ارسال می‌کنند.

عضو حقوق‌دان شورای نگهبان اضافه کرد: طبق قانون شورای نگهبان 10 روز برای اعلام نظر درباره لایحه بودجه 95 فرصت دارد و در این مدت شورای نگهبان هر روز جلسه خواهد داشت؛ براساس قانون بنا به درخواست شورای نگهبان این مدت تا 10 روز دیگر نیز برای اعلام نظر درباره بودجه تمدید خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز