تبلیغات

حافظان کوچک کل قرآن کریم در «هرات» که حجاب را با «چادر» زینت بخشیدند + عکس

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در هرات، دخترانی که به تازگی 30 جزء قرآن کریم را در ولایت هرات حفظ کرده‌اند طی مراسمی با پوشیدن چادر آراسته شدند.

این پنج حافظ کل قرآن کریم در دارالحفاظ قرآن حضرت «خدیجه الکبری» موفق به فراگیری کل قرآن کریم شدند.

خانم «یسری سعیدی» استاد قرآن این حافظان کوچک به خبرنگار تسنیم گفت که دو تن از این دختران در مدت کم‌تر از یک سال و سه تن دیگر طی یک سال موفق به حفظ 30 جزء از قرآن کریم شدند.

وی اظهارداشت که این حافظان قران قصد دارند به فراگیری تفسیر و دیگر علوم قرآنی نیز بپردازند.

«عبدالاحد مستغنی» مسئول دارالحفاظ خدیجه الکبری نیز می‌گوید: در شرایط کنونی که انگشت اتهام به مسلمانان به ویژه در مسائلی مانند افراط‌گرایی، انتحار و نقش زن در جامعه گرفته شده است، این حافظان نشانه روشنی از تداوم عشق به اسلام و دستورات آن برای رسیدن به یک زندگی والای اسلامی هستند.

این دختران با این کارشان ثابت می‌کنند که زن نقش مهمی در اسلام دارد و از طریق آموخته‌های قرآنی، فرزندان و در نهایت جامعه قرآنی تربیت کنند و بگویند که اسلام دین شفقت و مهربانی است.

در این مراسم همچنین برنامه‌های ویژه‌ اهدای لوح‌های تقدیر، سرود و تواشیح خوانی توسط دانش آموزان این مرکز قرآنی نیز ارائه شد.

در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده کنید:

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز