تبلیغات

پیشنهاد عفو موردی و معیاری زندانیان واجد شرایط در روز 12 فروردین

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، اصغر جهانگیر در حاشیه نشست روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور و دادستان‌های مراکز استان‌ها با رئیس دستگاه قضا، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که بخشنامه مرخصی‌های نوروزی شامل چه تعداد از زندانیان می‌شود اظهار کرد: بخشنامه مرخصی‌های نورزی مصداقی است و کسانی که شامل حالشان شود، آزاد می‌شون. در حال حاضر آمار تعداد زندانیانی که شامل این بخشنامه می‌شوند را نداریم و در حال بررسی هستیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی عفو وجود خواهد داشت یا خیر و اینکه این عفو موردی است یا معیاری افزود: هم عفو موردی داریم و هم یک پیشنهاد عفو معیاری دادیم که منتظریم جواب برسد ببینیم موافقت شده است یا خیر.

وی توضیح داد: عفو موردی توسط کمیسیون عفو پیشنهاد و مراحلش انجام شده و ابلاغ خواهد شد. عفو معیاری نیز از سوی سازمان زندان‌ها به رئیس قوه‌قضائیه پیشنهاده و در حال پیگیری است. به محض اینکه نتیجه این پیشنهاد به ما ابلاغ شود اقدام می‌کنیم.

جهانگیر در خصوص انتقال زندان اوین و واگذاری آن  به شهرداری تهران گفت: قرار است در سال جدید جلساتی با شهرداری داشته باشیم و بحث‌های کارشناسی را دنبال کنیم. ان‌شاء‌الله در این جلسات، کارشناسان طرفین معرفی و سپس اعلام نظر می‌شود.

رئیس سازما زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربینی کشور تاکید کرد: ما اصراری به نگهداری اوین نداریم و به محض اینکه مقدمات فراهم شود علاقمندیم جابجایی تسریع شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز