تبلیغات

ویژه انتخابات> ضبط مناظرات &

ویژه انتخابات> ضبط مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری در قطب جنوب

* ثبت‌نام احمدی نژاد و مشایی در انتخابات ریاست جمهوری

احمدی ‌نژاد و مشایی به عنوان نمایندگان تام الاختیار بقایی، به ستاد انتخابات کشور می‌روند

حمید بقایی، در نامه‌ای به ستاد انتخابات کشور نوشت: وفق ماده 55 قانون انتخابات ریاست جمهوری بدینوسیله جناب آقایان دکتر محمود احمدی نژاد و مهندس اسفندیار رحیم مشایی به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار اینجانب جهت ثبت‌نام در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری معرفی می‌شوند، لطفا همکاری لازم را مبذول نمایید.

* رئیس ستاد رئیسی کیست؟

رئیس ستاد انتخابات حجت‌الاسلام رئیسی احتمالاً امشب قطعی و نهایی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، برخی منابع خبری می‌گویند که احتمالاً سیدمسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت و عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما از گزینه‌های احتمالی برای ریاست ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی هستند.

همچنین شنیده شده مدیر ارشد احمدی نژاد رئیس ستاد انتخابات رئیسی در تهران می‌شود. بر این اساس گفته می‌شود سیدمهدی هاشمی که در دولت سابق سرپرست وزارت‌خانه و سازمان‌های احمدی نژاد بود قرار است مدیریت ستاد رئیسی در تهران را برعهده گیرد.

* ضبط مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری در قطب جنوب

خبرآنلاین با انتشار کاریکاتوری به سخنان محمدرضا عارف واکنش نشان داد.

عارف گفته بود؛ صداوسیما می‌خواهد فضای انتخابات سرد باشد که اظهار نظر وی سوژه کارتون علی میوه نژاد در خط خطی شد و این کاریکاتوریست با طراحی یک خانه‌ی اسکیمویی در قطب جنوب بر سر در آن نوشت: استودیوی ضبط مناظرات انتخاباتی!

* اولین ضربه به جمنا

مصطفی میرسلیم به عنوان نامزد حزب مؤتلفه برای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا ثبت نام شما اولین ضربه به جمنا محسوب نمی‌شود؟ گفت: از حزب مؤتلفه یک نامزد معرفی شده و آن مصطفی میرسلیم است. بنده قبل از آنکه جمنا شکل گیرد اعلام نامزدی کردم.

نامزد حزب مؤتلفه با بیان اینکه سازوکار جمنا بدلیل تازه‌کار بودن اشکالاتی دارد و انصراف ندادن معادل برهم زدن وحدت نیست، گفت: این اشکالات می‌توانست با تجربه گذشتگان برطرف شود اما صورت نگرفت ضمن اینکه وحدت در نیت، هدف و خدمت است.

وی در پایان گفت: مؤتلفه با جمنا ائتلاف کرده است و این به معنی ادغام نیست بلکه تعامل سیاسی است تا بهترین روش تعیین شود.

* حاشیه‌های داغ‌تر از متن

اولین روز ثبت‌نام از داوطلبین ریاست جمهوری در وزارت کشور حاشیه‌های جالبی داشت که به برخی از آنها اشاره می کنیم؛

ـ ثبت‌نام دوقلوها

حسن و حسین سیدخانی دو برادر دوقلو و جوان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند! آنها به دنبال تقسیم سمت‌های مهم در بین خودشان هستند.

ـ ادعای پیغمبری یک کاندیدا

رسول اللهیاری یکی از داوطلبین ریاست جمهوری گفت: از طرف خدا مامور شده تا با رئیس جمهور شدن مردم را نجات بدهد و اگر مردم به او رأی ندهند عذاب اللهی نازل خواهد شد!

ـ یارانه ۳۰۰ هزار تومانی

فردی با حضور و ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور وعده داد تا در صورت رأی آوردن به هر ایرانی ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

پیش‌تر حمید بقایی وعده‌ی یارانه 250 هزار تومانی داده بود.

ـ ثبت‌نام برای مسابقه شنا با ترامپ

یکی از حاشیه های جالب ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری حضور یک مرد یزدی با دمپایی بود. او که کارگر ساختمان است، گفت: به دنبال حل مشکلات ایران و آمریکا هستم و می‌خواهم با سفر به امریکا با ترامپ مسابقه شنا بگذارم.

این کارگر ساختمانی که کاندیدا شده است تاکید کرد: شعارش مسکن دلباز است!

* ثبت‌نام کاندیداهای جمنا بعد از چهارشنبه

هیئت رییسه شورای مرکزی جبهه‌مردمی انقلاب اسلامی تصمیم درباره تعداد ثبت‌نام کنندگان از میان کاندیداهای جبهه را به روز چهارشنبه موکول کرد.

در این تصمیم که شب گذشته در آخرین نشست هیئت رییسه و با حضور ‌تعدادی از اعضای شورای مرکزی اتخاذ شد مقرر گردید جلسه‌ای با نامزدها تشکیل شود، از این رو ثبت نام نامزدهای جبهه مردمی به روزهای آتی موکول خواهد شد.

همچنین دراین جلسه از تلاش وهمراهی وسعه صدر نامزدهایی که درمجمع اخیر جبهه مردمی درترکیب پنج نفره قرار نگرفتند، تقدیر وتشکر به عمل آمد و از اعلام امادگی آنان برای کمک به نامزد نهایی که نشان از روحیه انقلابی وپای بندی به تعهدات دارد، تقدیر شد.

* ثبت‌نام برخی چهره‌ها برای ریاست جمهوری تا این لحظه

برخی چهره‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با حضور در وزارت کشور در نخستین روز ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کردند.

از جمله این چهره‌ها می‌توان به مصطفی میرسلیم از حزب مؤتلفه، مهدی خزعلی فرزند آیت‌الله خزعلی و مدیر انتشارات حیان، قاسم شعله سعدی نماینده شیراز در دوره سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی، وهاب عزیزی دبیرکل جمعیت جهادگران ایران اسلامی و خسرو نصیرزاده دبیرکل مجمع متخصصین ایران اشاره کرد.

* چک سفید امضا به روحانی نمی دهیم

قائم مقام مجمع نیروهای خط امام: از روحانی حمایت می کنیم ولی او باید بعد از انتخاب شدن روند اصلاح‌طلبانه تری در پیش بگیرد

هادی غفاری به موضع گیری تشکل متبوعش درباره انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اشاره کرد و گفت: قطعا نامزد ما بار دیگر حسن روحانی خواهد بود اما چک سفید امضا به وی نمی دهیم. ایشان باید چرخش بیشتری به سمت اصلاح طلبان داشته باشد چرا که طی این 4 سال به تجربه دریافت که مدارای بیش از اندازه با مخالفان اصلاحات، چه تبعات منفی ای برای دولت وی و جامعه داشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز