تبلیغات

ظرفیت صادرات مرکبات در مازندران مغفول مانده است

رئیس کمیسیون بازرگانی، گمرکی و حمل‌ونقل و ترانزیت اتاق بازرگانی مازندران گفت: متاسفانه در حوزه مرکبات در بخش صادرات و صنایع تبدیلی مشکلاتی وجود دارد که رفع آنها نیازمند برنامه‌ریزی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مازندران، سید محمد جعفری امروز در کمیسیون بازرگانی، گمرکی و حمل‌ونقل و ترانزیت اتاق بازرگانی مازندران، گفت: سطح زیر کشت مرکبات کشور 290 هزار هکتار است که از این میزان اراضی چهار میلیون و 700 هزار تن مرکبات برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه در بسته‌بندی مرکبات با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: در حوزه صادرات و صنایع تبدیلی مرکبات مشکلاتی وجود دارد که رفع آنها نیازمند برنامه‌ریزی است.

رئیس کمیسیون بازرگانی، گمرکی و حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی مازندران، تصریح کرد: در سال گذشته 4.5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید شد که از این میزان 3.5 میلیون تن در کشور به مصرف رسید.

وی افزود: مشوق‌های صادراتی در کشور مشخص نیست و دیگر کشورها در این حوزه از ما پیشی گرفته‌اند.

جعفری اظهار کرد: مصرف سرانه ایران بیشتر از دیگر کشورهاست و نیاز است در زمینه صادرات فعالیت بیشتری وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا شعبانی رئیس اتحادیه باغداران مازندران گفت: سرانه مصرف مرکبات در دنیا 11 کیلوگرم و در ایران 37 تا 42 کیلوگرم است.

وی افزود: آموزش باغداران، اعطای تسهیلات با نرخ سود پایین، ساماندهی سورتینگ‌ها و افزایش کیفیت مرکبات از جمله اقداماتی است که باید در راستای رونق صادرات صورت گیرد.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران تصریح کرد: باید مطابق نیاز استان سردخانه، انبار مرکبات و سورتینگ خریداری شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز