تبلیغات

فرهنگیان امروز به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند/سوگند دانشجو معلمان نزد رهبر انقلاب

عباس قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان امروز در دیدار با رهبر معظم انقلاب سوگندنامه معلمی را قرائت خواهند کرد، اظهار داشت: این سوگندنامه کاملاً جدید است و در سال‌های گذشته وجود نداشت.

وی افزود: مسئولان آموزش وپرورش، شورای عالی و دانشگاه فرهنگیان متن این سوگندنامه را تهیه و تصویب کردند که نگاهی همه جانبه به ساحت‌های تعلیم و تربیت، افکار و اندیشه معلم، رسالت فرهنگی و ویژگی‌های مطلوب یک معلم شایسته دارد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ روز دوشنبه 13 اردیبهشت به عنوان معلم و میثاق با ولایت نامگذاری شده که در این روز سه هزار نفر از معلمان با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهند کرد و نیمی از دیدارکنندگان دانشجومعلمان هستند.

قنبری گفت: 15 هزار دانشجومعلم ورودی سال 91 دانشگاه فرهنگیان که تابستان امسال فارغ التحصیل می‌شوند از مهر 95 در مناطق مختلف کشور به مدارس وارد خواهند شد که 1700 نفر از آنها نزد رهبر معظم انقلاب سوگندنامه معلمی را قرائت می‌کنند.

معاون دانشجوی دانشگاه فرهنگیان افزود: وفادار ماندن فرد به ارزش‌های انقلاب اسلامی، اندیشه‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و تلاش برای اعتلای فرهنگ دینی و اخلاقی، پایبندی به ارزش‌های تاریخی و ملی کشور و رشد و تعالی همه جانبه فرزندان کشور در این سوگندنامه مورد توجه است.

قنبری ادامه داد: هم اکنون در برخی از رشته‌های موجود جامعه مانند پزشکی و حقوق شاهد قرائت سوگندنامه هستیم و از این به بعد معلمان نیز برای ورود به این شغل سوگندنامه قرائت خواهند کرد که افراد را ملزم به پایبندی به اصول و بایدهای شغل معلمی می‌کند.

وی افزود: تاکنون در حوزه تعلیم و تربیت که یکی از ریشه‌ای ترین و حساس‌ترین مشاغل کشور است، سوگندنامه نداشتیم و امسال خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان نزد رهبر معظم انقلاب این سوگندنامه را قرائت خواهند کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: قرائت این سوگندنامه پیام‌هایی را به همراه دارد از جمله اینکه دانشگاه فرهنگیان مأموریت‌گرا بوده و برای کشور، رشد اخلاق و معنویت نیرو تربیت می‌کند و این معلمان بار مسئولیت آینده کشور را برعهده دارند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز