تبلیغات

پایان تجاوزگری و محاصره یمن پیش شرط موفقیت گفتگوهای کویت است

"عامر شانع" یکی از فرماندهان جنبش انصار الله یمن در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به موضوع گفتگو های کویت اشاره کرد و در این باره گفت: در گفتگوهای گذشته هیئت مذاکره کننده ریاض سنگ اندازی های فراوانی در مسیر موفقیت گفتگوها کرده و تلاش کرد تا مذاکرات را به شکست بکشاند، سعودی‌ها به توافق بر سر متوقف کردن اقدامات تجاوزکارانه و عملیات نظامی خود که در اغلب استان‌ها همچنان ادامه دارد پایبند نبوده‌اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که هیئت ملی یمن که در گفتگو شرکت می‌کند به تمام توافق‌های صورت گرفته میان طرفین از جمله توقف عملیات نظامی پایبند بوده و برای پیروزی گفتگوهای کویت تلاش می‌کند و حتی اقدامات تجاوزکارانه و نقض توافق آتش بس از سوی سعودی‌ها را که یکی از شروط اساسی برای آغاز گفتگوها بوده است تحمل می‌کند.

این فرمانده یمنی همچنین تاکید کرد: سعودی‌ها همچنان عامدانه آتش بس را نقض کرده و جنگنده‌های آنان با پرواز بر شهرهای مختلف یمن برخی نقاط را نیز بمباران می‌کنند همچنین مزدورانشان در مناطق مختلف اقدام به پیشروی می‌کنند.

عامر شانع در خصوص احتمال موفقیت یا عدم موفقیت گفتگو های کویت گفت: موفقیت گفتگوهای کویت به طور عمده‌ای مرهون توقف اقدامات تجاوزکارانه و برداشته شدن محاصره ظالمانه از ملت یمن است، اگر متجاوزان از اقدامات خصمانه خود دست برداشته و پرواز جنگنده‌ها بر فراز شهرهای یمنی را متوقف کنند و همچنین به محاصره کل کشور پایان دهند گفتگوهای کویت به موفقیت نزدیک خواهند شد.

وی در پیایان گفت: در صورت روی دادن این اتفاق‌ها می‌توان گفت که متجاوزین قصد ایجاد صلح در یمن را دارند اما آنچه در حقیقت می‌بینیم این است که اشغالگران دسیسه‌های خبیثی را علیه ملت یمن در ذهن می‌پرورانند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز