تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

پیگیری حوادث بیمارستان اراک و خودکشی در بیمارستان میلاد

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، ایرج حریرچی در نشست خبری در رابطه با قصور پزشکی که در شهر اراک در بیمارستان میلاد به تازگی رخ داده گفت: ما قائل به شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به بیمار و خانواده آن هستیم و حریم شخصی باید برای این افراد ایجاد شود، وزیر نیز دستور داده نحوه اطلاع رسانی ما شفاف و به موقع توسط مسئولان محلی مربوطه باشد.

وی افزود: خطای پزشکی در همه جای دنیا رخ می‌دهد و در کشور ما مصون نیست اما باید مسئولان توجه کنند که با توجه به رسانه‌های اجتماعی، ما در اتاق شیشه‌ای زندگی می‌کنیم و نمی‌شود مسائل را مخفی گذاشت.

حریرچی گفت: در رابطه با موضوع اراک قصوری رخ داد و آنچه وزارت بهداشت می‌تواند برخورد کند را انجام داده، فرد خاطی موقت منع از کار شده و مسائل به سازمان نظام پزشکی و مراجع قضایی منعکس شده است، ما به عنوان مدعی‌العموم این کارها را کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: همیشه اخبار اولی که منتشر می‌شود تحریک کننده است و ارائه مستندات بعد از آن فایده‌ای ندارد. در بیمارستان میلاد که یک بیمارستان کارگری و متعلق به تأمین اجتماعی است اگر فردی خدمت اورژانسی بکند یا مددکاری، حمایت می‌شود. هموطن ما متأسفانه اقدام به خودکشی کرده و دچار آسیب جدی شده اما در مورد سوابق، نوع بیماری، اینکه آیا درخواست پول شده یا نه یا درخواست دیگری به‌جز سونوگرافی داشته، بررسی شده اما باید مرجع قضایی رسیدگی کند.

حریرچی گفت: ما اطلاعاتمان دقیق است، علت مشخص است، حتی وضعیت مراجعه و اقداماتی که برای این بیمار انجام شده نیز مشخص است اما منتظر اعلام نظر مراجع قضایی هستیم.

وی گفت: در تمام این خطاها درصدی بیمارستان مقصر است اما شدت آن متفاوت است، اینکه مثلاً بیماری با همراهش در سرویس بهداشتی مواد مخدر مصرف می‌کند و اینکه بیمارستان می‌تواند کنترل کند یا نه شرایطی است که باید بررسی شود. بیمارستان مقصر است اما شدت و درصد آن متفاوت است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز