تبلیغات

دیدار سفیر جدید لیتوانی با قائم مقام وزیر خارجه کشورمان

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، «آدریوس بروزگا» سفیر جدید اکرودیته لیتوانی در جمهوری اسلامی ایران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

قائم مقام وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار گفت: همکاری با کشورهای مختلف جهان خصوصا توسعه و ارتقاء مناسبات با کشورهای اروپائی در زمینه های مختلف و کشف ظرفیت های نوین از جمله رویکرد های  جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مرتضی سرمدی افزود: خوشبختانه ماموریت شما تقریبا همزمان با شروع فصل جدیدی از مناسبات جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا آغاز شده و لذا محیط مناسبی برای گسترش همکاری فی مابین مهیا می باشد. قائم مقام وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به ظرفیت های روابط دو کشور بویژه در زمینه های انرژی،گردشگری ، کشاورزی و سرمایه گذاری ، ابراز اطمینان نمود، زمینه های متنوعی در بخش های خصوصی و دولتی ایران وجود دارد که لیتوانی می تواند فعالیت نماید.

«آدریوس بروزگا» سفیر جدید اکرودیته لیتوانی نیز در این دیدار با اشاره به فضای جدید و فرصت هایی که برای توسعه همه جانبه روابط دو کشور فراهم شده است، خواستار توجه بیشتر بخش های دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران به ظرفیت های لیتوانی در بخش های مختلف ومورد علاقه گردید. وی با اشاره به سفر آتی وزیر امور خارجه لیتوانی به جمهوری اسلامی ایران ،ابراز  امیدواری نمود، اسناد همکاری‌های اقتصادی دو کشور هرچه زودتر به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز