تبلیغات

به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان مراجعه کنید

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا فرنقی زاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در این باره به راه‌اندازی سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکا موبایل به نام اشخاص بر روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اشاره کرد و گفت: مشترکان تلفن همراه ضروری است با مراجعه به این سامانه، از تعداد سیم کارتهایی که با کد ملی به نام آنها ثبت شده است مطلع شوند.

وی گفت: مراجعه مشترکان و اطلاع از تعداد سیم‌کارتهایی که به نام آنها ثبت شده است می تواند زمینه سوء‌استفاده های احتمالی از سیم‌کارتهایی که به نام آنها بوده و بنابر دلایلی در حال حاضر از آن خبر ندارند را، کاهش دهد.

فرنقی زاد با اشاره به برخی نمونه های کلاهبرداری به وقوع پیوسته در سالهای اخیر گفت: نمونه های زیادی داشتیم که در جریان کلاهبرداری، شخص کلاهبردار از سیم کارتهایی برای مکالمات خود استفاده کرده که به نام مشترکان دیگری ثبت شده و این مساله زمینه برخی مشکلات را برای صاحب خط ایجاد کرده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات تاکید کرد: لازم است مشترکان هر یک از اپراتورها با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در بخش خدمات الکترونیک و یا از طریق آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir از تعداد سیم‌ کارتهایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.

فرنقی زاد درباره نحوه تعیین وضعیت سیم‌کارتهائی که ممکن است بدون اطلاع مشترک به نام وی ثبت شده باشد، اظهار کرد: این دسته از مشترکان برای پیگیری وضعیت سیم‌کارت های ثبت شده به نام آنان باید به دفاتر امور مشترکان اپراتور موردنظر مراجعه و تقاضای رسیدگی ارائه کنند. بدیهی است در صورت ثبت نام سیم‌کارت بدون درخواست متقاضی نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز