تبلیغات

فیلم درگیری در بزرگراه آزادگان بین دو گروه بساط‌گستر است

به گزارش خبرنگار  اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ابوالقاسم چیذری با اشاره به فیلم درگیری بین دو گروه بساط‌گستر در بزرگراه آزادگان اظهار داشت: اخیراً فیلمی از نزاع دسته جمعی در حاشیه بزرگراه آزادگان منتشر شده که به خوبی شرایط اجتماعی و فرهنگی قشر غیر رسمی و مسببان بی‌نظمی اجتماعی (سدمعبر کنندگان و بساط گستران) را نمایان می‌سازد و میزان دشواری برخورد و مداخله شهربانان با آن‌ها را محرز و مشخص می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه این فیلم افشا‌کننده ماهیت خشونت‌طلب و هتاکی بساط‌گستران است افزود: این فیلم به‌رغم مشاهده صحنه‌های زشت و غیر‌اخلاقی واجد رویکرد آگاه‌سازی برای مردم و به‌ویژه اهالی رسانه نیز است که به‌خوبی به خشونت، بی‌اخلاقی و هتاکی بساط گستران پی‌ببرند. 

چیذری اظهار داشت: براساس بررسی‌های صورت گرفته و گزارش عامل نیروی انتظامی همراه ماموران شهربان نزاع رخ داده در بزرگراه آزادگان توسط دو گروه بساط گستر رغیب و شناخته شده برای تصاحب بخشی از حاشیه بزرگراه مذکور بوده که با توجه به نداشتن مجوز و ماموریت‌های قانونی نیروهای شهربان در این اتفاق در وهله اول اقدام به گزارش به پلیس و بعد میانجی‌گری و رفع سد معبر کرده‌اند و هیچ‌گونه درگیری با دو طرف نزاع نداشته‌اند. از سوی دیگر گزارش‌ها جهت بررسی و پیگری به مراجع ذیصلاح قانونی ارسال شده است. 

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران خاطر‌نشان کرد: نکته مهم این است که پس از برخوردهای قانونی و قاطع شرکت شهربان با بساط گستران در سطح شهر تهران شرایط حضور آن‌ها در شهر تهران کم‌تر و کمرنگ شده و آن‌ها برای ادامه فعالیت خود مجبور به حضور در بزرگراه‌های حاشیه‌ای شده‌اند. از این رو به اکتساب نقاط مهم مذکور، روزانه شاهد انواع نزاع‌ها و درگیری‌های مختلف بین گروه‌های سازمان‌یافته و غیر رسمی هستیم که امید است نهادهای امنیتی و انتظامی تدابیر خاصی در این رابطه بیندیشند. 

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز