تبلیغات

چگونه باد کولر را خنک تر کنیم؟

امام كاظم عليه السلام : رجب، ماه بزرگى است. خداوند در اين ماه، حسنات را مى افزايد و گناهان را مى زدايد.

به گزارش سرویس خانواده جام نیـوز، در این روزهای گرم تابستان نیاز بیشتری به خنک تر کردن هوای محیط زندگی احساس می شود. هرچند که شاید بعضی از شما قبلا این کار را کرده باشید اما باید با استفاده از نکاتی کلیدی از کولر باد خنک تری بگیریم. در ادامه نکاتی برای افزایش کارایی و خنک تر شدن باد کولر های آبی مطرح خواهد شد.

پوشال ها را هر سال عوض کنید

تعویض پوشال می تواند تاثیر بسیاری در عملکرد کولر های آبی داشته باشد. متاسفانه بعضی مردم، پوشال های کولرشان را چندین سال تعویض نمی کنند که این مسئله علاوه بر کاهش بازدهی کولر باعث ورود گرد و خاک به خانه هم می شود.

سطوح داخلی کولر را تمیز کنید

هر چند شما باید پیش از راه اندازی کولر آبی، سطوح داخلی و کف آن را می شستید و تمیز می کردید چرا که این کار در هوادهی مطلوب کولر تاثیر بسیاری دارد اما حالا هم دیر نشده است. اگر سطوح داخلی کولرتان تمیز نیست، یک بار آب آن را تخلیه و بعد از تمیز کردن، دوباره کولر را راه اندازی کنید.

بعد از زدن پمپ آب صبر کنید

در هنگام زدن پمپ آب کولر اجازه دهید پوشال کولر به مدت 15 دقیقه خیس بخورد و بعد کولر را روشن کنید؛ زیرا پوشال خیس می تواند هوای خنک تری را در کانال کولر تولید کند.

برای کولرتان سایبان قرار دهید

هنگام نصب کولر باید سایبانی برای آن در نظر گرفته شود زیرا این کار علاوه بر محافظت از کولر در برابر نور آفتاب، در خنک تر کردن هوای کولر نیز تاثیر بسیاری دارد.

با رعایت نکاتی که مطرح شد دیگر به استفاده از دور تند کولر نیازی نیست و باید به خاطر داشت که استفاده از دور تند کولر با مصرف بسیار انرژی، بهای برق را تا حد زیادی افزایش می دهد. ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که افراد نباید به طور مداوم از کولر استفاده کنند و بهتر است اجازه دهند در ساعاتی از روز، هوای طبیعی در خانه جریان یابد، زیرا این کار علاوه بر افزایش طول عمر وسیله سرمایشی در سلامت انسان نیز بسیار مفید است.

نیک صالحی /2021

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز