تبلیغات

وضعیت دریافت شهریه بابت خدمات ویژه مدارس غیردولتی

مجتبی زینی‌وند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش «نرخ شهریه مصوب مدارس غیردولتی از سوی آموزش و پرورش اعلام شده است اما برخی مدارس به بهانه فعالیت‌‌های مختلف از جمله اردو، هزینه غذا، سرویس و لباس،‌ مبلغ بسیار بالاتری از نرخ شهریه مصوب دریافت می‌کنند» اظهار داشت: مدارس غیردولتی موظفند صرفاً شهریه مصوب اعلام شده از سوی ادارات آموزش‌وپرورش را دریافت کنند.

وی افزود:‌ مدارس غیردولتی باید با خانواده‌ها قرارداد ببندند که مبلغ شهریه هر مدرسه در قرارداد آن مشخص شده است بنابراین بیشتر از شهریه تعیین شده نباید اخذ شود یعنی مدارس نمی‌توانند بابت خدمات ویژه، غذا و سرویس هزینه جدا از خانواده‌ها دریافت کنند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ مدارس غیردولتی برای برگزاری فعالیت‌های تابستانی باید از ادارات آموزش و پرورش مجوز بگیرند و در صورتیکه فعالیت آنها تأیید شده و از اداره کل مجوز بگیرند،‌ می‌توانند برای برگزاری کلاس‌های تابستانی اقدام کنند.

زینی‌وند ادامه داد: ستادهای نظارت بر ثبت‌نام و شهریه در مناطق 1 تا 6 آموزش و پرورش شهر تهران مستقر شده‌ است، خانواده‌هایی که بابت شهریه مدارس غیردولتی معترضند باید به ستادهای ثبت‌نام مراجعه کنند و تیم‌های بازرسی و نظارت به صورت روزانه از مدارس بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز